Kim jest Papuga?

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW Stanach znalazłam się przypadkowo, w zasadzie z racji męża. Od prawie 5. lat wychowuję tu dzieci oraz eksploruję ten kraj na własne sposoby.

Moja emigracja nie jest dożywotnia. Dzięki świadomości, że , jestem tu tylko na chwilę, staram się nie narzekać na Stany, które de facto mają wiele wad. Raczej traktuję je jako pole doświadczalne.

Lubię USA co czuć w większości moich tekstów.  Na swoim blogu, który poświęciłam odkrywaniu Ameryki, poruszam tematy, które mogą zainteresować imigranta, rodzica, podróżnika, czy ogólnie każdego, kto chce wprowadzić coś nowego do swojego życia lub zwyczajnie -dowiedzieć się czegoś innego. 

Blog papugazusa.wordpress.com może być również traktowany jako przewodnik dla obecnego i przyszłego imigranta. Taka baza wiedzy, która zaoszczędzi Ci czasem i kilkuletniego „rozglądania” się w danym temacie.  Będzie dużo o życiu codziennym i niecodziennym. O narodowych świętach, am. kulturze, relacjach międzyludzkich, publicznych instytucjach, turystyce  czy zwyczajnie  o sprzątaniu, czytaniu, zakupach, organicznej żywności, szkołach, przedszkolach, modzie, urodzie, ciążach i innych nie tylko kobiecych rozrywkach. Mam nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie.

7Na tym etapie tworzenia bloga nie jestem pewna czy np. gadżety z mojej kuchni są już dostępne w Polsce ale do czasu pisania o nich znajdę dla Was sposób, żebyście mogli je wypróbować.

Co do mnie samej… tak, w ramach kokieterii postanowiłam poprowadzić osobny cykl artykułów pt. Trochę o samej Papudze – czyli kogo czytacie. (patrz menu główne)

Cz. 1 znajdziecie TU 

DO tej pory na stronie pojawiło się sześć działów.

PORADY DLA IMIGRANTA to zakładka, w której znajdziecie artykuły z cyklu : „100 niespodzianek dla pol. imigranta”, „Czego nie robiłabym w PL, a ze śmiałością robię w USA”; notki na temat różnic kulturowych, stylu życia, dziwactw oraz ciekawych instytucji, które warto tu znać i odwiedzać.

STREFA KOBIETY – to dział o zdrowiu, urodzie, zakupach oraz innych babskich sprawach. Tu m.in. znajdziecie art. pt. Co robią Amerykanki, żeby dobrze wyglądać? 

STREFA RODZICA-  to dział adresowany do tych opiekunów, którzy są ciekawi świata i chcą podejrzeć jak to się robi w Ameryce. Tu znajdziecie art. na temat kampani uświadamiających rodziców w różnych kwestiach np. „Mamo, błagam, nie potrząsaj” czy porady dotyczące wychowywania, dyscyplinowania, współdziałania i wzbogacania młodego człowieka.

PAPUGA DZIECIOM –  to kolejna rubryka, która odzwierciedla moje życie rodzica. W cyklu vlogowym „Papuga czyta dzieciom”, adresowanym do wszystkich dzieci oraz rodziców zainteresowanych bilingualnością swoich pociech, dzielę się najlepszymi wypisami z literatury amerykańskiej.

Kategoria „Montessori za darmo” –  natomiast- to miejsce, w którym dzielimy się pomysłami na darmowe pomoce/zabawki Montessori.

PODRÓŻE – to dział nie tylko dla tych, którzy planują zwiedzanie Ameryki czy nawet samej am. stolicy, skąd do Was zwykle piszę, ale również dla pasjonatów podróży i odkrywców świata. Za każdym razem, gdy wyjeżdżam do innych Stanów, piszę osobne cykle artykułów „z drogi” do poszczególnych rubryk.

Artykuły z cyklu pt. AMERYKAŃSKIE ŚWIĘTAbędą ukazywały się w zgodzie z am. kalendarzem dni świątecznych.

Zakładka „ZAPYTAJ PAPUGĘ” – jest do waszej dyspozycji.Tu postaram się odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania dot. Stanów, życia imigranta oraz innych nurtujących Was amerykańskich kwestii. Jeżeli wybieracie się do USA i macie pytania natury logistycznej, również z chęcią pomogę. Żadnego pytania się nie boję, choć zastrzegam sobie prawo do minimalnej prywatności

Miłego czytania

Wasza Papuga.

KONTAKT MAILOWY: papugazusa@gmail.com

2 uwagi do wpisu “Kim jest Papuga?

    • 🙂 hyyyy?? ten hiszpański z delfinami ? nie, nie tam… 🙂 Te papugi znalazłam na asfaltowej drodze, gdzie ich właściciel zatrzymywał przypadkowych turystów jadących do Hany (Hawaje). Za przyjemność kazał sobie dużo płacić ale stawkę podbijał anegdotką o Romneyu i jego rodzince, która rzekomo też robiła sobie z nim zdjęcia 😉

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s